Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Street Fighter 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylar, ortalama:5,00 dışında 5)
Loading...

Sadece Sokak Savaşçısı işte yazsam herkes anlar ama ben biraz daha kapsamlı anlatmak istiyorum. Street Fighter 2. Evet Ken, Ryu, Chun Li, Blanka dediğimizde herkesin aklına hemen oyunun adı gelir. Oyunu oynaması bir yana ismini duyunca “Hadi bir el de Street Fighter atalım” “Fazla jeton var mı kanka?” gibi sözleri aklımız getiriyor, efsaneleşmiş demeyeceğim zaten efsane olan bir oyun. Minik minik ellerimizle hareket kasarken bir anda joystick’in neresine dokunduğumuzu bilmeden çıkan aduket bir yana elektrikle yuvarlanmak bir yana oynayanlara hala eski zevkleri tattıran bir oyun o. Çünkü o Street Fighter.

Eski de olsa dikkatesini yapalım.

Yani Street Fighter 2’nin, Street Fighter serisinin ilk oyunundan pek bir farkı yok. Bir grafik yok. Bir önceki durumnde olduğu gibi 8 bit olan oyunun bu şartlarda arka plan değişmiş ve müzikler olabildiğince canlı tutulmaya çalışılmış.

Street Fighter 2, Street Fighter 2, hem türün müdahalesi hitap ediyor, hem de Street Fighter hayranlarına şahane bir nostalji keyfi yaşatıyor. Street Fighter 2’yi oynamanızda yarar var. Yine flash olarak pc ve Mac bilgisayarlarda oynanabilir Street Fighter 2’yi herkese tavsiye ederim.

Oyunda oynayabileceğiniz düzeltme: Ryu, Ken, Honda, Chun-Li, Guile, Blanca, Dhalsim, Zangief, Vega, Balrog, Sagat ve Bay Bison.

Street Fighter 2 Tanıtım Videosu

Street Fighter 2 YAPILAN YORUMLAR