Paragon Hard Disk Manager harddisk yönetimi bakım ve silme çizme yönetim programı – Program indirme – download etme siteniz.

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Paragon Hard Disk Manager sabit disk yönetimi, bakım ve silme, çizme yönetimi, veri ve sistem güvenliği ile basit geri alma işlemlerini yapmaktadır. Ayrıca bölme yönetmeni işlevselliği, sürme desteği, BootManager, disk sileceği gibi artı yazılım desteği ile kullanıcıya çok yarar sağlamakta ve bünyesinde birden çok yazılımı bulundurmaktadır. Demo sürümünde yukarıda bahsedilen işlemleri kıstlamalı olarak yapmaktadır.

Kullanıcılar çoğu zaman sabit diskin yönetimi, yedeklemesi, bölme işlemi gibi işlemlerle bilgisayar kurulumu esnasında karşılaşmakta ve daha sonra ihtiyaç duyulan sabit disk yönetiminde ise sıkıntı duymaktadırlar. Bazan veri yedeklemesinde, bazan sabit disk yedeklemesinde, bazan da sabit disk bölünmesinde ayrı ayrı yazılım kullanılmakta, bu yazılımlar ise birbirleri ile uyumlu olmadığından yapılan işleri ve sistemi tanıyamamaktadırlar. Bu ise bilgisayar ve kullanıcıda ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Kim istemez ki, tüm bu yukarıda sayılan yazılımların hepsinin bir arada olduğu ve kullanıcı için pratik olduğu kadar güvenli ve yapılan tüm işleri geri alabilme kaabiliyetine sahip bir yazılımı?

Yazılım, sabit disklerin yedeğini almakta, onarmakta ve yedeği alınan sabit diskleri CD/DVD’ye yazabilmektedir. Bununla yetinmeyen yazılım sabit diskleri biçimleyebilmekte ve/veya kullanıcının isteği doğrultusunda silebilmektedir. Sabit diskleri yeniden şekillendirebilmekte, boyutunu ayarlayabilmekte ve yeni bir bölüm oluşturabilmektedir. Yazılım bu kadar işlemle sınırlı kalmamaktadır. Sabit diski kopyalama yeteneğine sahip olan yazılım, yedek alma işleminde de oldukça başarılı bir grafik çizmektedir.

ÖZELLİKLER:
# Dosya sistemine çeviren [data1’le] bölmeleri yeniden şekillendirmektedir.
# Farklı dosya sistemlerinini bölmektedir (FAT32, FAT16, NTFS, Ext3 FS, Ext2 FS).
# Desteklediği sistemler arasında, Windows 95/98/me/NT/2000/XP ve Linux bulunmaktadır.
# Geniş sabit diskleri desteklemektedir (500 GB dahil).
# Tüm işlemleri müteakip CD/DVD ye bilgileri yazdırabilmektedir.
# Sabit disklerin silinmesi, yeniden bölünmesi işlemini bilgisayar çevrimiçi durumda iken yapabilmektedir.
# Farklı türlerdeki sabit diskleri biçimleyebilmektedir.
# Gelişmiş kullanıcı seçeneği sayesinde kullanıcılara, bölme kimliğini değiştirebilme, MBR’yi güncelleme, sabit diskin kök büyüklüğünü değiştirebilme imkanlarını sunmaktadır.
# Yazılım bilgisayara uzaktan destek sağlamaktadır. Bilgisayar ağ yapısında iken 2 bilgisayarın birbirini görmesi neticesinde diğer bilgisayarın sabit disklerine de bu işlemleri yapabilmektedir.
# Yazılım sistem desteğinde de kullanıcıyı yalnız bırakmamaktadır. P-ATA(IDE), S-ATA (SATA), SCSI, FireWire, IEEE 1394, USB 1.0, USB 2.0, ZIV®, Jazz® sabit diskleri desteklemektedir.
# Güvenlik ve geri alma yöntemiyle yanlış yapılan işlemleri geri alabilmekte ve kullanıcıya bu gibi durumlarda işlemi iptal etme/geri alma kolaylığı sağlamaktadır.
# Operasyonları programlama işlevi ile kullanıcı istediği zaman aralığında yazılımı programlayabilmektedir. Bu da yazılımın istenilen zamanda sabit disklerin yönetim işlemini başlatması anlamaına gelmektedir.
# Yapılan tüm işlemi kullanıcıya ayrıntılı rapor veya e-posta türünde rapor olarak vermektedir.
# Yazılımın kendiliğinden güncelleme desteği bulunmaktadır.
# Yazılım, geri alma CD’si oluşturmakta ve kullanıcı istediği anda işletim sistemini eski haline CD yardımıyla döndürebilmektedir.
# Sistemi optimize ederek hızlandırmaktadır.
# Yazılım bilinen ve tanınmış sabit disklerin dışında bilinmeyen sabit disk yapısına da destek vermektedir.
# Sabit diskleri onarma, yedeğini alma ve yazdırma kaabiliyetine sahiptir –