Paragon Exact Image harddisk imaj alma programı – Program indirme – download etme siteniz.

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Paragon Exact Image bilgisayarda bulunan sabit disklerin imajını almak için tasarlanmıştır. Kurulumundan itibaren sabit diskleri tarayarak güvenlik işlemlerinden geçiren yazılım, aynı zamanda bilgisayarı yeniden başlatarak tüm yazılım, donanım, sabit diskleri optimize etmektedir. Yazılım sabit disklerde ve donanımlarda bulduğu aksaklıkları ve düzensizlikleri de onarma kaabiliyetiner sahiptir. Yazılım, dış çevre için güvenlik kapsülü oluşturarak bilgisayarı ve sabit dikleri koruma altına almaktadır. Bu işlemleri yaparken kullanıcıyı yalnız bırakmayan yazılım, yol gösterici sihirbazlar sayesinde işlemi oldukça kolaylaştırmaktadır. Kullanıcılar veri, doküman ve diğer bilgilerini çeşitli yazılımlar kullanarak yedeklemektedir. Ancak bunun için bir hayli zaman ve CD/DVD kullanılmaktadır. Bazan unutulan bir doküman sonradan çok işe yarar hale gelmekte hatta her şeyden önemli konumda olabilmektedir. Bu esnada bilgisayar bozulmaları, veri kaybı, doküman ve doasyalara erişilememesi de başka sıkıntı yaratmaktadır. Kullanıcı böyle durumlarda bilgisayar teknik servislerine kadar gitmekte ve bazan veriler kurtarılamamaktadır. Bu gibi durumlarda en etkili ve kesin yollardan bir tanesi de sabit disklerin imajını almak ve kesin çözüme kavuşmaktır. Demo sürümünde geri alma ve onarma sistemleri etkisiz kılınmıştır. Bunları etkileştirmek için full sürümünü almanız lazım.

Özellikler
# Belirlenen bir tarihte yazılım destek başlama zamanını devreye sokmaktadır. Görev editörü kullanıcı arayüz özellikleri tarafından, yazılım istenilen görevleri yöneterek, tüm operasyonları tamamlayıp kullanıcıya bilgi vermektedir. Ayrıca bu sistem tüm operasyonlar için ayarlanabilmektedir.
# Arayüz sihirbazları sayesinde kullanımı oldukça kolay bir yazılımdır.
# İçeriksel operasyonlar, grafikle ilgili form görüntülemesi ve bölmesi tiplerinde sabit disk yapılandırmasını göstermektedir.
# Sabit disklerdeki dosya sistemlerini, sabit disk tam büyüklüğünü, kullanılmış büyüklüğü, grafikle ilgili formda ilerleyen arşiv büyüklüğünü ve arşiv bilgisini adım adım göstermektedir.
# Dosya sistemlerinden NTFS (v1.2, v3.0, v3.1) sistem desteği bulunmaktadır.
# Yazılım, sabit disk ve sistem desteği olarak; P-ATA, S-ATA, SCSI ve IEEE 1394 (FireWire) ve USB 1.0/2.0 desteği vermektedir.
# Sabit disk sistem desteği olarak, NTFS, FAT16, FAT32, Ext2FS, Ext3FS ve Linux sistemlerini desteklemektedir.
# Alınan imaj/imajları CD/DVD ‘ye yazdırabilmek için CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R ve DVD+RW CD/DVD biçimlerine destek sağlamaktadır.
# İşletim sistemi olarak yazılım Windows 95/98/me/NT/2000/XP sistemlerine destek vermektedir.
# Yazılım tiplerini ayarlayan özellikler, imaj dosyası adlarını kendiliğinden ayarlamaktadır (Bir defa/Sistem Başlama/ Oturum Açma/Her Gün/Haftada Bir/ Aylık).
# Şifreleme tekniği ile sabit diskte bulunan tüm veri, doküman, dosya, klasör ve yazılımları imaj alma esnasında veya kullanıcı istediğinde şifreleyebilmektedir.
# Sabit diskleri onararak (restore) güvenilir, hızlı ve optimie olmuş bir yapıya kavuşturmaktadır.
# Sabit diskleri onardıktan sonra imajını almakta ve hasarlı/sıkıntılı bir yazılım, veri varsa düzeltilmiş olarak yedeklenmektedir.
# İmaj alma esnasında kullanıcı isterse sabit disklerin bölünme ayarlarını yeniden düzenleyebilmektedir.
# Bölme destek kapsülü, fiziksel bölmelere destek arşivi kaydeden CD/DVD’de [bootable] arşivi oluşturabilmektedir.
# Sistemin kilitlenmesi durumunda kilit desteği devreye girerek yazılımın yaptığı işi yarıda keser ve ilk düzenine tekrar getirir.
# Arşiv adlarını yazılımın kendisi veya kullanıcı ayarlayabilmektedir.
# Sabit Disk/ bölme, yedek/Onarma ayrı bir bölmeyi karakterize etmektedir(İlk, uzatılmış, mantıksal).
# Kullanıcıya arşiv bilgisini adım adım göstermektedir.
# Sabit disklerin imajını alırken disk büyüklüğü sınırlaması bulunmamaktadır (500 GB dahil) –