Paragon Disk Wiper Professional harddiskleri ve programları tamamen silme programı – All programs files download speed and legal

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Paragon Disk Wiper Professional sabit diskleri ve yazılımları bilgisayardan tamamen silmek için tasarlanmıştır. Yazılımda kullanıcıya yol gösteren sihirbazlar kolaylık sağlamaktadır. Yazılım kolay, anlaşılır bir arayüzle kullanıcı karşısına gelmektedir. Bir çok kullanıcı bilgisayarına herhangi bir yazılımı kurduktan, onun üzerinde çalıştıktan ve veri/dokümanlarını hazırladıktan sonra yazılımı silmiş ve kendisini güvende hissetmiştir. Hatta veri ve dokümanlarımızı sabit diskten sildikten sonra hiç kimsenin bir daha ulaşamayacağını sandığımız günler çok olmuştur. Bazan gizli bir belge, bazan şirket sırları ve bazan da kişisel sırlarımız hiç ummadığımız zamanda karşımıza çıkabilmektedir. İyi ama nasıl? Hani biz bunu silmiştik? Bilgisayarda veriler silindikten sonra bellekte belirli bir süre saklanmaktadır. Bu durumda veri veya dokümanlar her ne kadar bilgisayardan silinmiş gibi görünse de aslında çeşitli yazılım yardımıyla geri getirilebilmektedir. Kişiler bazında düşünüldüğünde belki çok fazla bir anlam ifade etmeyen bu durum, şirket, büro vb. yerlede son derece önemli olmaktadır. Hatta kullanıcı bazında bile çok önemli projelerde son derece tehlikeli bir durum yaratmaktadır. Arızalanan bir sabit diskte bulunan ve hayati öneme haiz bir doküman düşünülecek olursa, bu sabit disk atılmadan önce tamamen temizlendiğinden %100 emin olunmak zorundadır. Aksi takdirde bilgilerin istenilmeyen kişilerin eline rahatlıkla geçebilme olanağı bulunmaktadır. İşte böyle durumlarda kullanıcı bazında bile sabit diskte bulunan bir verinin kesinlikle tamemen silindiğinden emin olunması gerekmektedir. Silinmesi ve bir daha kimsenin ulaşamaması. Dilerseniz yazılımın özelliklerine ve nasıl bir kaabiliyete sahip olduğuna birlikte bir göz atalım. Yazılım, sabit diskte bulunan veri/doküman gibi tüm belgeleri silmekle birlikte, sabit diskin tamamını da silebilmektedir. Disk sileceği, profesyonel ve en geniş akademik algoritmalarla gizli kalması gereken verinin kolay silinmesini sağlamaktadır. Silinen veriler herhangi bir yazılım yardımıyla geri getirilememektedir. Kolay, anlaşılır arayüzü ile kullanıcı dostu olan yazılım, aynı zamanda kullanıcılara yol gösteren sihirbazlar yardımıyla işlemi oldukça kolaylaştırmaktadır. Kısıtlamalı sürümünde, bahsedilen askeri yetenekler ve media yapıcılarla, yetenekleri verilmemektedir. Full sürüm 150 USD

Özellikler
# Yazılımın kendiliğinden güncelleme desteği bulunmaktadır.
# Zamandan tasarruf sağlayarak verinin tamamını profesyonel ve en geniş akademik algoritmalarla destekleyerek, gizli kalması gereken verinin kolay silinmesini sağlamaktadır.
# En geniş akademik silme algoritması olan on farklı disk [sanitization], [methods Irreversiblyin] desteğini sağlamaktadır.
# Gerek devlet dairesine uyumlulukta ve gerekse silahlı kuvvetler verisi silmesi standardına göre, Uç Efor [effort Extreme] uyarlama seçmesiyle, güvenliğin maksimum düzeyini sağlamaktadır.
# Yazılım sabit diskteki verileri silmekle beraber aynı zamanda dos ortamından da verileri silme kaabiliyetine sahiptir.
# Sistemi optimize ederek çalışma potansiyelini yükseltmektedir.
# FAT16, FAT32, NTFS, Ext2 FS, Ext3 FS, Reiser FS, HPFS, geniş IDE desteğiyle, SCSI ve SATA hard diskleri desteklemektedir.
# Yazılım kullanıcılara ayrıca FireWire, IEEE 1394, USB 1.0 USB 2.0 desteği sağlamaktadır.
# Sabit disklerde sınırlama veya kota bulunmamaktadır (500 GB dahil).
# Kullanılmış veri ve etkilemesiz diskte ayrılan dosyaların herhangi silinmiş kalıntılarını yok etmektedir.
# Desteklediği algoritma ve uyumlu olduğu sistemler arasında; We DoD 5220.22-M, We donanması standardı, NAVSO P-5239-26, Britanyalı HMG Infosec standardı, Alman VSItR standardı, Peter Gutmann’ın algoritması, Bruce Schneier’in algoritması bulunmaktadır.
# Kullanıcının kendi kişisel algoritmasını yaratmasına imkan vermektedir.
# Kullanıcı istediği anda silme raporunu verebilmektedir.
# Standart kod güvenliğiyle ve geri alma sayesinde, Bootable silme medyası, aynı arayüz ve işletim sistemi teknolojisi altında verileri geri alabilmektedir.
# Silme medyası inşa edici teknolojisi desteğinin yardımıyla herhangi bir ISO imajını desteklemektedir.
# Sabit disk yüzeyini kontrol ettikten sonra silme işlemine başlamaktadır.