Office XP Aracı: Web Bileşenleri programı – All programs files download speed and legal

[Yazı Programları » 12.11.2007]

Office XP Aracı: Web Bileşenleri Microsoft Office Web Bileşenleri Web’de elektronik tablo, grafik ve veritabanı yayımlamak ve Web’deki veri erişim sayfalarına ek olarak, yayımlanmış bileşenleri görüntülemek için kullanılan bir grup COM (Component Object Model – Bileşen Nesne Modeli) denetimidir.

Genel Bakış
Microsoft Office Web Bileşenleri, Web’de elektronik tablo, grafik ve veritabanı yayımlamak için kullanılan bir grup COM (Component Object Model – Bileşen Nesne Modeli) denetimidir. Ayrıca Veri Erişim Sayfasına ek olarak Web’deki yayımlanmış bileşenleri görüntülemek için de kullanılırlar. Microsoft FrontPage®, Microsoft Access ve Microsoft Excel’le, Office Web Bileşenleri etkileşimli verileri Web sayfasının bir bölümü olarak yayımlamanızı sağlar. Office Web Bileşenleri, Web sayfasında yayımlanmış denetimi (elektronik tablo, grafik veya veritabanı) Microsoft Internet Explorer 4.01 veya sonraki bir sürümünü kullanarak görüntülemenizi sağlar. Internet Explorer 5 veya sonraki bir sürümüyle de veri erişim sayfalarını görüntülemenizi sağlar. Office Web Bileşenleri Aracı, Office XP’yi yüklememiş kullanıcılara salt görüntüleme işlevselliği sağlar. Kullanıcılar bu aracı yükleyerek, Web’deki yayımlanmış denetimleri ve veri erişim sayfalarını, Office XP’yi yüklemeden de görüntüleyebilirler. Program ücretsizdir.

Not: Office XP lisansınız yoksa, Office Web Bileşenleri tam etkileşimli işlevsellik yerine salt görüntüleme işlevselliğiyle çalışacaktır. (Veri Erişim Sayfaları Office XP lisansı gerektirmez, bu nedenle bir sayfanın tam etkileşimli işlevselliğinden her zaman yararlanabilirsiniz.)

Yüklemeden önce:
Office Web Bileşenleri Office XP Kur programı tarafından otomatik olarak yüklenir. Office XP bilgisayarınızda yüklüyse, burada sözü edilen yüklemeyi gerçekleştirmenize gerek yoktur. Office dosyalarınızın tümüyle güncel olduğunu belirlemek için, lütfen Office Ürün Güncelleştirmeleri sitesine gidin.

Office Web Bileşenleri’ni yüklemek için, aşağıdakilerden birini kullanıyor olmanız gerekir:
# Microsoft Windows® 98
# Windows NT® 4.0 SP4
# Windows 2000
# Windows Me