nLite silinemeyen windows dosyalarını silme delete kaldırma programı – All programs files download speed and legal

[Sistem Yönetimi » 21.06.2021]

Bu program normalde silinemeyen Windows bileşenlerini silmek, temiz bir kurulum CD’si hazırlamak veya sanal makinelerde denemeler yapmak için imaj dosyaları oluşturabilmek için kullanableceğiniz bir yazılımdır. nLite’ın en önemli özelliği, Windows içindeki istenmeyen eklentilerin kaldırılması. Yani bu yazılım ile Microsoft’un size direttiği tüm eklentileri ve programları kolaylıkla temizleyebilir, üstelik bu eklentileri hiç içermeyen yeni kurulum CD’leri de hazırlayabilirsiniz. Program ücretsizdir.

Programın Özellikleri
# Servis Paketi entegrasyonu
# Eklenti bileşenlerini temizleyebilme
# Kolay kurulum
# Sürücü entegrasyonu
# Güncelleme entegrasyonu
# İnce Ayarlar
# Yamalar
# ISO dosyası oluşturabilme özelliği

Program Hakkında Detaylar
# anımlama Becerisi : Programı eğer SP1 veya SP2 içeren kurulum klasörünüze açarsanız, bu eklentileri tanıyıp kendini ona göre yapılandırabiliyor. Böylece, herhangi bir işlem yapmadan önce size uyarı verip bir dosyayı bozmanıza ya da Windows uyarısı gelmesine de engel oluyor. Tabii sadece kurulum için değil, mevcut Windows sisteminize de müdahale edebiliyor. SP1 ve 2’yi de tanıdığı için herhangi bir karışıklık veya bozukluk da yaratmıyor.
# Özelleştirme/Küçültme : Sürümüne ve diline bağlı olmadan Tüm Windows versiyonlarındaki dahili bileşenleri temizleyebilir ve doğal olarak da sisteminizdeki gereksiz yer ve hafıza işgallerine son verebilirsiniz.
# Gelişmiş Ayarlar : Program içerisindeki gelişmiş seçenekler ile Windows kaynağınıza zarar vermeden veya Aktivasyonu bozmadan tüm düzenleme işlemlerini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

# ISO Oluşturabilme : Programın dahili ISO oluşturabilme desteği ile, Tertemiz bir Windows Kurulum CD’si hazırlayabilirsiniz.

Not : Program çalışmak için .NET Framework eklentisine ihtiyaç duymaktadır. İndirmek için tıklayınız.