Nero CD-DVD Speed cd dvd yazma programı – All programs files download speed and legal

[Cd & Dvd Programları » 18.05.2007]

Nero CD-DVD Speed sahip olduğunuz CD ve DVD yazıcılar üzerinde testler yapabilmenizi sağlayan bir donanım bilgilendirme yazılımıdır. CD ve DVD yazıcılarınızın diğer cihazlara oranla ne durumda olduğunu yazılımın belirlemiş olduğu ölçütlere göre kıyaslayabilmeniz mümkündür. Özellikle yeni bir CD veya DVD yazıcı aldığınızda cihazınızın performansından emin olabilmeniz için kullanabileceğiniz bu yazılım veri transfer oranı, dijital ses motoru kalitesi, yazma sırasındaki işlemci kullanımı, erişim süresi gibi çeşitli testleri uygulayabilmenizi sağlamaktadır. Tercihinize bağlı olarak tüm testleri tek seferde de uygulayabilirsiniz.

CD veya DVD yazıcınızın sahip olduğu özellikler hakkında da bilgi verebilen yazılım, sürücünüze takmış olduğunuz diskin türü, veri kayıt biçimi, veri yazma kapasitesi, tek katmanlı mı yoksa çift katmanlı mı olduğu gibi bilgileri de verebilmektedir. Bu sayede almış olduğunuz boş medyaların kalitesi hakkında da bilgi alabilmeniz sağlanıyor. Bilindiği üzere boş medyaların kalitesi de en az yazıcı cihazlar kadar önem taşıyor. Üzerinde yazan hızları desteklemeyen bir çok boş medyanın piyasada olduğu bir gerçek. Yazılım sayesinde yapacağınız testlerle bu konuda da tecrübe sahibi olup daha iyi boş medyaları tercih etmeniz mümkün.

Nero CD-DVD Speed yazılımı ile performans testlerinin yanı sıra hata testleri de yapabilmeniz mümkün. Test yapabilmek için sürücünüze boş bir medya takmanız ve test türünüzü seçmeniz yeterli. Türkçe dil desteğine de sahip olduğundan yazılımın kullanımı konusunda bir sorun yaşamayacaksınız. Zaten kullanımı oldukça kolay ama dil desteği ile test sonuçlarını daha iyi değerlendirip verilen bilgileri kolayca anlayabilirsiniz.

download