MyPhoneExplorer cep telefonunu bilgisayardan kontrol etme programı – Program indirme – download etme siteniz.

Bu program bilgisayar başında cep telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayan, çok kullanışlı bulduğumuz bir program. Programın amacı; cep telefonunuzu elinize almadan, cep telefonunuzla yapabileceğiniz hemen hemen her işi bilgisayar üzerinden yönetmek. Bu programın şimdiye kadar karşılaştığımız benzeri programlardan üstün olduğunu kabul etmemiz lazım. Çünkü programın piyasadaki diğer rakiplerine göre daha çok özelliiği var ve kullanımı oldukça rahat.

Özellikler
● Bilgisayar üzerinden, cep telefonunuzun rehberindeki numaralara arama yapabilme
● Cep telefonunuzdaki bütün rehber kayıtlarını bilgisayar üzerinden görebilme
● Cep telefonunuzdan yaptığınızdan aramaları, cevapladığınız aramaları ve cevapsız aramaları ayrıntılı bir şekilde görebilme
● Bilgisayarınız üzerinden cep telefonunuzdaki ajandayı kontrol edip yeni görevler ekleyebilme
● Alarmı istediğiniz şekilde ayarlayabilme
● Cep telefonunuz üzerinden SMS gönderip alabilme, mesaj taslağı oluşturabilme
● Dosya transferi yapabilme
● Profilinizi değiştirebilme
● Cep telefonunuzun ne kadar şarjı kaldığını ve ne kadar enerji harcadığını görebilme
● Kategorilere ayrılmış biçimde hafızanın ne kadar kaldığını görebilme

Telefonun SMS gönderme özelliğinden bahsedecek olursak şunu söylememiz lazım: Program SMS’leri ücretsiz göndermiyor. SMS’ler telefon üzerinden normal gönderdiğiniz gibi gidiyor. Ayrıca arama özelliği de bu mantığa göre çalışıyor. Yani rehberdeki bir kişiyi bilgisayarınızdan aradığınızda bu arama yine cep telefonunuz üzerinden oluyor. Programın arayüzünün çok kullanışlı olduğunu belirtmemizde fayda var. Zira programı ilk kullanımınızda bile zorluk çekmeyeceksiniz. Ayrıca programın orjinal dili İngilizce olsa da, programı yüklemeden önce, dil seçimini yaparken Türkçe seçeneğini tercih edebilirsiniz.
Ayrıca, programı çalıştırabilmek için sisteminizde Visual Basic 6 kurulu olmalıdır. Eğer yoksa, programa buradan ulaşabilirsiniz. Program ücretsizdir.

Not: Servisi kullanabilmeniz için cep telefonuyla bilgisayarı birbirine kabloyla ya da bluetooth yardımıyla bağlamanız gerekmektedir. Bluetooth ile bilgisayar ile cep telefonunuzu Serial Port yardımıyla bağlamalısınız.

Not2: Program esas olarak K700,K750,K800 telefonları için üretilmiştir. Ama Symbian tabanlı P serisi ve M600, W950 hariç tüm Sony Ericsson modelleriyle programı kullanabilirsiniz –