Magic Utilities 2007 bilgisayar kullanım kılavuzu yardımcı program – All programs files download speed and legal

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Bu program bilgisayarınızı daha temiz ve daha stabil tutmak için dizayn edilmiş bir programdır. Program, özellikle bilgisayarındaki programları tek uygulamayla kontrol etmek isteyen, bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlar için çok kullanışlı bir yardımcıdır. Programın, Türkçe dil dosyasını buradan indirebilirsiniz. Magic Utilities, kullanıcı dostu birkaç bileşenden oluşuyor. Bunlar:

Uninstaller Plus:
Bu bileşen Windows’un “Program Ekle/Kaldır” fonsiyonundan çok daha fazlasını yapıyor. Bu bileşenle kaldırdığınız programların “Program Files” konumundaki tüm kalıntıları siliniyor. Böylece bilgisayarınızda gereksiz dosyalar kalmıyor. Ayrıca uzman kullanıcılar için, yüklü programların, üretici sitesi, yardım ve güncelleme linki, konumu, çalışma konumu, üretici adı, yorumlar gibi çok detaylı bilgileri de gösteriliyor. Programa yeni eklenen ve çok kullanışlı diğer bir özellik ise, kaldırmak istediğiniz programın masaüstündeki kısayoluna sağ tıklayıp “Uninstall/Delete with MagicUtilities” dediğiniz zaman, “Program Ekle/Kaldır” bölümüne gitmenize gerek kalmadan programı sisteminizden kaldırabiliyorsunuz. Böylece birkaç saniye de olsa zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

StartUp Organizer:
Bu bileşen, bilgisayarınızda oturum açtığınızda, otomatik olarak başlayan programları gösterir. Otomatik olarak başlayan programların konumu, sürümü, ürün adını, üretici adını, ürün hakkındaki açıklamayı ve oluşturulma tarihi gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca otomatik başlayan programlardan istemediklerinizi silebilir, engelleyebilir, istediğiniz zaman tekrar aktifleştirebilirsiniz. Açılışa, otomatik olarak başlamasını istediğiniz programlar ekleyebilirsiniz ve mevcut programların otomatik başlama girişlerini düzenleyebilirsiniz.

Process Killer:
Bu bileşen ise, arkaplanda çalışan tüm uygulamalar hakkında adı, kimliği, konumu, oluşturulma tarihi ve bellek kullanımı gibi birçok ayrıntılı bilgiye ulaşmanızı sağlar. Arkaplanda çalışan programlardan eğer sisteminiz buna izin veriyorsa, durdurabilirsiniz. Şöyleki, program, Windows sistem işlemlerini durdurmanıza izin vermiyor. Bunun, bilgisayarınızın stabilitesini koruma, Windows sistem işlemini durdurduğunuz zaman, bilgisayarın kapanması ve dolayısıyla veri kaybetmenizi önlemek gibi birçok faydası vardır.

Magic Utilities’in dikkat çeken birkaç özelliği:
# Masaüstünde bulunan program simgesine sağ tıklayıp programı bilgisayardan kaldırabilme
# Bilgisayarınıza yüklenmiş programların, kullanıcı dostu arayüzle gösterilmesi ve güvenli şekilde kaldırılması
# Sürükle bırak desteği: Bir nesneyi sürükleyip Magic Utilities simgesinin üzerine bıraktığınızda, otomatik olarak analiz eder.
# Kaldırılmış programların bıraktığı kayıt defteri girişlerini saptar.
# Kaldırılmış programların bıraktığı dosyaları otomatik olarak saptar.
# Yeni eklenmiş programları ve yeni eklenmiş otomatik başlama girişlerini tespit eder ve kırımızı renkte gösterir.
# Programların kaldırılma bilgisinin tam kontrolü
# Otomatik olarak başlayan programlardan, potansiyel zararlıların tespiti
# Arkaplanda çalışan virus, casus yazılım ve solucan gibi programların tam kontrolü.

Programı 15 gün ücretsiz deneyebiliyorsunuz.