Locate windows işletim sisteminde dosya ve klasör arama programı – All programs files download speed and legal

[Dosya & Sürücü Yönetimi » 27.06.2021]

\r\n

Locate : İşletim sisteminizde dosya ya da klasör aramaları için kullanabileceğiniz bir yazılım. Etkisi sonuçları size nerdeyse arama tuşuna basmanızla birlikte vermesidir. Locate sabit diskinizdeki dosya ve klasörlerin isimlerini kendi oluşturduğu bir veritabanına kaydeder. Daha sonra aramaları bu veritabanından yaparak arama sonuçlarına çok daha hızlı ulaşmanızı sağlar. Yazılım öncelikle sisteminizi taramakta ve sisteminizde bulunan tüm dosyaların ve klasörlerin adını barındırdığı bir veritabanı oluşturmaktadır. Ve siz arama yaptığınızda, bu veritabanı sayesinde sonuçlara beklenilenden çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Program ücretsizdir.
\r\n
\r\nÖzellikler:
\r\n# Belirli zaman aralıkları ile ya da bir zamanlayıcı vasıtası ile otomatik olarak güncelleyebileceğiniz, dosya ve klasör isimlerinin kaydedildiği bir veritabanı oluşturur.
\r\n# Daha sonra işletim sisteminizde bir dosya ya da klasör aramak istediğinizde sabit diskinizin boyutundan bağımsız olarak ve windows explorer arama özelliğinden daha hızlı ve daha detaylı bir şekilde arama yapar ve sonuçları size sunar.
\r\n# Sistem kaynaklarından çok tüketmemesi nedeniyle, sistem tepsisinde sürekli olarak çalışır durumda bırakabilir ve böylece programa erişim kolaylığı sağlanabilir.
\r\n
\r\n

\r\n