Index.dat Suite index.dat dosyalarını bilgisayardan kaldırma silme programı – All programs files download speed and legal

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Index.dat Suite bilgisayarınızın korumasını Antivirüs programları ile hallettiniz, Ad/Spy programınızı güncelleyip kullanıyorsunuz ve güçlü bir güvenlik duvarınız da var. Ancak hala bilgisayarınızda sizden izinsiz internet ile ilgili bazı verilerin gönderilip alındığından şüpheleniyorsunuz ve Temporary Internet Files klasörünüz de sürekli boşaltmanıza rağmen hala oldukça dolu gözüküyor. Şüphelerinizde haklısınız zira özellikle Temporary Internet Files klasörünüzde Microsoft’un sizden özenle gizlediği ve normal şartlarda silemeyeceğiniz bir kayıt klasörü bulunuyor : Content.IE5 . İşte bu klasör içinde yaptığınız her web işi, girdiğiniz her web sitesi ve bunun gibi çok özel olabilecek bilgiler de sizden bile saklanıyor ve işin ilginç yanı, bu klasör içindeki kayıt dosyası olan Index.dat dosyasını da özel ve zor yöntemler kullanmadan silememeniz. Index.dat Suite, profesyonelce düşünen kullanıcıları, bu zorluktan kurtarıyor. İster elle, ister de otomatik olarak sisteminizdeki tüm Index.dat adlı dosyaları bulup temizleyebilen bu program, bunun yanında birçok internet kalıntısını da sisteminizden çıkartabiliyor. Program, tüm desteklediği internet kalıntılarını sizin için taradıktan sonra, bu dosyaları sistem açılışınızda temizlemek için otomatik bir dosya silme kısayolu oluşturuyor ve güvenliğiniz için bu dosyaları elle silme zahmetinden de sizi kurtarıyor. Ek olarak da, index.dat dosyasını görüntülemenize de izin veriyor ki, kendiniz de güvenliğinizin bu dosyanın elinde olduğunu böylece rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Index.dat Suite, güvenliğe önem veren kullanıcıların kaçırmaması gereken yardımcı araçlardan biri. Program ücretsizdir.

Özellikler
# Index.dat dosyalarını görüntüleyebilme
# Index.dat dosyalarını silebilme
# Temporary Internet Files klasöründeki tüm dosyaları silebilme
# Çerezleri silebilme
# Geçmişi Temizleyebilme
# Temp klasörü dosyalarını temizleyebilme
# Belgelerim dosyalarını temizleyebilme
# Çoklu silme görevi tanımlayabilme
# Windows başlangıcında çalışabilme
# Windows Sanal Belleğini temizleyebilme ( Sadece Win9X kullanıcıları için )
# Silme işleminden sonra otomatik olarak sürücü birleştirebilme
# Detaylı kayıt işlemleri özelliği

Not
Program tarama sırasında olası tüm Index.dat dosyalarını buluyor. Ancak bazı film dosyaları da aynı adlı olduğu için, programın bu dosyaları temizlemesini onaylamadan önce, bu tarz dosyalarınızın da seçili olup olmadığına dikkat edin.