Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

İkariam indir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylar, ortalama:3,00 dışında 5)
Loading...

İkariam nedir ve nasıl bir oyun türüdür sorusu üzerinden ilerleteceğimiz bu yazımızda, son dönemlerin tercih edilen bu oyun türüne dair bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz. Öncelikle İkariam, Gameforce AG’ye ait olan web tabanlı bir strateji oyunudur. Bu oyunu oynayacaksanız eğer sabırlı hareket edilmesi gerektiğini de muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çünkü bu oyunun en önemli özelliği gerçek zamanlı bir tür olmasıdır. Yani oyun içerisinde geçen süre gerçekte var olan süre ile aynı türdendir. Bu da sabır ve çift zamanlı bir ilerleyişi ortaya çıkaracağı için oyunun genel gidişatına adapte olunarak hareket edilmesi gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız.

Bunun dışında da İkariam’ın oynanma biçimine de değinmek isteriz. Bu oyun, bir dünya üzerinde seçilen bir sürü ada içerisinde kurulan şehirler vasıtasıyla oynanır. Oyunda ilk şehrini kurup her koloni atarak yayılma politikasını izlediğiniz an itibariyle hayali karakterler de size yardımcı olacaktır. Şehir içerisinde birçok inşaat alanı bulunmakta ve belediye binası da otomatik olarak kurulmuş bir şekilde oyun başlatılmaktadır. Daha sonrasında ise bu mevcut inşaat alanlarına depo, saray, inşaat merkezleri, ticaret merkezi ve müzeler, tersaneler, alışveriş merkezleri gibi birçok farklı konseptlere sahip binalar kurma aşamalarına geçmiş olacaksınız. Bir nevi farklı bir oyun izleniminde ve gerçekten de sabır kavramını benimsediğiniz an itibariyle oyundaki genel şehir gelişimlerini de rahatlıkla test etmeye başlamış olacaksınız.

İkariam oyununa başlamak içinse öncelikle bir e mail adresi oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında ise oyunun resmi sitesine giderek kayıt açmalı ve etkinleştirmeyi başlatmalısınız. Bu aşamalar ile birlikte de zaten oyunun geneline adapte olmaya başlayabilir, şehrinizin genel düzenini de yapılandırabilirsiniz. Bu aşamaların tamamı göz önüne alındığında da gayet yerinde bir oyun sistemi de sizlere sunulacağı için ortaya çok çeşitli sonuçların çıkabileceği konusunda da asla şüpheniz olmasın.

İkariam indir YAPILAN YORUMLAR