Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Need For Speed 8 Nitro

Need For Speed 8 Nitro

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...

Şimdi Nitro Zamanı…

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru konsol platformları için piyasaya sunulan yeni jenerasyon Need For Speed oyunu aradan çok fazla zaman geçmeden büyük temennilerle pc platformu içinde raflardaki yerini aldı Gerçi artık dijital platformlar da göze alındığında bu klişe tümce tarih olmaya başlayacak. Özellikle Underground serisinin devamı olması beklenen ve konsol oyuncuları tarafından alaka ile oynanan oyunun pc platformunda görsel olarak ne noktada olacağı en büyük merak mevzusuydu. Tüm güzergahları ile tahlilimize başlayalım o zaman.

Öncelikle sıkı bir NFS oyuncusu olduğumu belirterek tahlile başlamak istiyorum. Seriyi neredeyse ilk oyunundan beri takip eden biri olarak geldiği süreci yarıyıl yarıyıl hoşlanarak, yarıyıl yarıyılsa tenkit eterek gözlemledim. Underground tezsi ile belki de doruk noktaya çıkan seri ondan sonraki oyunları ile hep olması gereken noktadan uzaklaşıyor izlenimi vermişti. Üretimcilerin bu geri bildirimlere ve haklı temenniye senelerce kulak astığını gözlemledikten sonra nihayet bol modifikasyonlu, bol arcade öğelere sahip ve bol underground tadında bir reyin yapacaklarını söylemesinden sonra bizlerde de temenni tavan yapmıştı. Sarihçesi konsol platformlarında ilk kere test ettiğimde yeni jenerasyon nfs’nin gerçekten de bir hayli noktada underground tadı verdiğini sezmiştim. Ancak dananın kuyruğunun pc platformunda kopacağını da az buçuk varsayım edebiliyorduk. Neticede büyüyen teknoloji ile beraber performans pcleri hudutları tanımlar hale geldi. Üst seviye grafikler ve performanslar birleşince hatasıza yakın oyunlar görmek reyin severlerin en büyük temennisi oldu. İşte bu noktada nfs’nin işinin daha güç olduğu bilindikti. Bakalım bu güçlüğün üstesinden gelmeyi muvaffak olabilmiş mi? Oyunun konsol platformlarında yayınlanmasının üzerinden çok fazla zaman geçmediği için mukayese etmenin çok daha basit olduğunu belirtmeliyim. Her şeyden evvel ilk akla gelen gidişat oyunun görsel olarak değişik platformlarla olan farkı. Bu noktada şunu sarih ve net bir biçimde söylemeliyim ki, reyin yüksek ayarlarda gerçekten müthiş bir görsellik sunuyor. Vasıtaların modellemelerinden tutunda yağmurda lastik izlerine kadar her şey olması gerektiği kadar asılcı gözüküyor. Oyunu 4k çözünürlükte ve yüksek fps neticelerinde oynamak olası. Bu noktada akıcılıktan ödün verilmediğini belirtmeliyim. Sırası gelmişken oyunun neredeyse tüm zaman diliminin gece olduğunu söylemeliyim. Ayrıca neredeyse oyunun tamamında yağmur mevzubahisi. Bu gidişat görsel olarak belki de belirli ayıpların örtülmesi emeliyle kullanılmış olabilir. Ama şu bir reel ki görsel olarak en iyi nfs oyunu ile karşı karşıyayız.

Basmakalıpta tahlillerde direk görsel ayrıntılardan başlamak mizacım değildir. Ancak oyunun daha evvel başka platformlarda piyasaya sunulmuş olmasından dolayı mukayese yapmak bakımından görsellikle başladım. öyküye de kısaca değinmek istiyorum. Sarihçesi reyin bizlere reel anlamda bir underground dünya sunmak istemiş. Artık bir çok filmde de bilindik olduğumuz bu yarı illegal yarış dünyası oyunun genel öyküsünün esasını oluşturuyor. Bu çerçeveden bakıldığında oyundaki ana misyonların ve yarışların belirli bağlantı kanalları ile duyurulması da doğru düşünülmüş bir ayrıntı reelinde.

Need For Speed 8 Nitro YAPILAN YORUMLAR