Dropbox

[İnternet Programları » 17.02.2015]

Dropbox ile dosyalarınızı çevrimiçi (online) yedekleme yapabilirsiniz. Aynı zamanda dosya eşleştirme görevi yapan bu program ücretsiz…

Program Lisans Bilgileri: Ücretsiz Kullanıma Sahip
Program Boyutu: 39 Megabyte
Dil: Ingilizce
Program Kullanımı: Ücretsiz Tam Sürüm
Üretici Firma: Dropbox
Program Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2014
Desteklediği İşletim Sistemleri: Tüm Windows İşletim Sistemleri

Dropbox online (çevrimiçi) yedekleme, dosya eşleştirme web sayfası ve yazılımıdır. Programı yükleyip ücret ödemeden üye olduktan sonrasında (aktif e-mail bilgisi girişi yapılmalı) yazılım ve site 2GB’lik internet üzerinde data depolama için alan veriyor. Bu sayede birden daha çok bilgisayar kullananlar arasındaysanız (ev ve işte) bilgisayarlara kurulu olan Dropbox yazılımı ile belgelerinizi internet üzerinde yedekleme yapabilir ve dosya paylaşma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Evden yüklemiş olduğunuz dosyayı iş yerinizden download edebilirsiniz.

Yazılım bizzat bulunmuş olduğu klasörü yaratıyor. Siz de bu klasöre belgelerinizi ilave ederek dünyanın rastgele bir noktasından dosyalarınıza erişme imkanı sağlayabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan dosyaları başka kişilere de bir bağlantı ile gönderme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yazılım Windows, Macintosh ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışır. Bilgisayarda ortak klasör içine koyulmuş olan bir dosyayı rastgele bir bilgisayar yahut mobil aygıttan (iPhone) Dropbox sayfasını kullanmak şartıyla erişme imkanı sağlayabilirsiniz. Tüm klasörleri kolay bir şekilde paylaşıma açabilirsiniz. Örneğin, bir resim albümü yaratmışsanız bunu Dropbox ile çevrenizle paylaşım imkanı sağlayabilirsiniz.

Yazılım 2GB ücretsiz depolama alanı veriyor. Eğer bu yetersiz olursa en yüksek 100 GB’ye kadar alanı ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Müzik, fotoğraf ve diğer dosyalarınızı bu alanda bulundurabilirsiniz.

Yazılım bir dosyayı kaydettiği zaman ve dosya üstünde değişim yapıldığı takdirde bu dosyaları servere download ederek güncelleme işlemi gerçekleştirir, üstelik yeni olmayan dosyaları da saklayarak rastgele bir hata vaziyetinde geri dönmeyi gerçekleştirebilir.

Dropbox geçmiş zamanlarda ne kullandıysanız ona alternatif bir araç. Eğer e-maille kendinize veyahut kişilere ekli dosya transfer ediyorsanız, USB sürücü kullanıp pc’ler arası dosya taşıyorsanız, evvelki dosya versiyonunu tutmak için farklı yollar test ediyorsanız, komplike depolama programlarıyla meşgul oluyorsanız Dropbox’u test etmekte yarar var. Üstelik ücretsiz.

Kurulum esnasında şayet daha evvel bir hesabınız yoksa ücretsiz bir account oluşturmanız gerekmektedir.
Yazılım kurulduktan sonrasında sistem tepsisine (saatin yanı) yerleşir ve buradan çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Belgelerim içinde bizzat bulunmuş olduğu klasörü oluşturur ve bu klasör içerisinden çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dropbox programını indirmek için tıklayınız.

Benzer Haberler