Çocuğumun Gelişimi anne baba ve hekimler için – All programs files download speed and legal

[Yararlı Programlar » 14.11.2007]

Anne babalar ve hekimler için çocukların doğumdan itibaren gelişimlerini ve aşılarını takip etmeye yarayan kullanımı çok basit ve çok kullanışlı bir programdır. Tek yapmanız gereken çocuğun doğum değerlerini yazmak, bundan sonra her ölçüm yaptığınızda ölçüm tarihinizi ve ölçüm değer veya değerlerini yazmanız yeterlidir.

Yaptığınız ölçümlere göre çocuğunuzun sağlıklı Türk Çocuklarına göre hangi seviyelerde olduğunu size grafiklerle ve değerlerle gösterir. Doktorunuzun belirlediği aşı takvimini size hazırlanmış aşı tablosuna girdiğinizde, dosyayı her açtığınızda size yaklaşan ve zamanı geçen aşılarınızı haber verir. Ayrıca doktorlar için çoklu çocuk takibi de sağlamaktadır. Birden fazla çocuğun yaklaşan ve zamanı geçen aşılarını özet bir dosya olarak hazırlar.

Özellikleri;Persantil Kilo: Çocuğunuzun kilo gelişim eğrisini çizer ve en son ölçümde hangi persantile girdiğini üzerine yazar.
Persantil Boy: Çocuğunuzun boy gelişim eğrisini çizer ve en son ölçümde hangi persantile girdiğini üzerine yazar.
Persantil Baş: Çocuğunuzun baş çevresi gelişim eğrisini çizer ve en son ölçümde hangi persantile girdiğini üzerine yazar.
Aylık Gelişim: Çocuğunuzun her ay ne kadar kilo aldığını, boyunun ve baş çevresinin ne kadar büyüdüğünü gösterir.
Aşı Takvimi: Çocuğunuzun aşı takvimini çıkarır. Değerler bilgi niteliğindedir. Kullanacağınız aşı takvimini doktorunuza danışarak çıkarınız ve bu sayfayı ona göre aynı şekilde düzenleyiniz.

Aynı tarihte kilo, boy ve baş ölçümlerinin hepsinin birden yazılması zorunluluğu yoktur. Hangi ölçüm veya ölçümleri yaptıysanız o ölçümün değerini yazınız.

Programı bir dahaki açışınızda çocuğunuzun yapılmayan aşılarını, 60 gün içerisinde yapılacak olan aşılarını ve yaşı ile ilgili bilgileri size bildiriyor.

download