Check Identical Files bilgisayardaki aynı dosyaları bulma programı – Program indirme – download etme siteniz.

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Check Identical Files : Benzer dosyaları arayıp bulmaya çalışan program sayesinde bilgisayarınızda bulunan müzik, resim ve diğer benzer/eş dosyaları arayabilirsiniz. Bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan biri de bilgisayarda oluşan/oluşturulan benzer/eş dosyalardır. Bu dosyalar için bilgisayarda geniş çaplı bir arama yapabilirsiniz. Bilgisayarın taranması sonucu ortaya çıkan eş/benzer dosyaları silebilirsiniz. Çıkan sonuçlardan tek ya da tüm dosyaları seçip, ‘Delete Dialog’ butona tıklayıp açılan pencereden aşağıdaki silme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz:

# ‘Put files..’: Bu dosyaları çöp kutusuna koyar. Bu sayede çöp kutusu boşaltılana kadar tekrar yüklenebilmesi için orada tutulur.
# ‘Move the..’: Dosyaları arşiv klasöre taşır. Bu dosyaları uzak bir konumda saklayabilirsiniz (bir ağ sürücü gibi).
# ‘You must…’: Eğer bu seçeneği kullanırsanız dosyalar doğrudan silinir ve bir daha geri yükleme şansınız olmaz. Dikkatli kullanılması gerekir ve üreticinin tabiriyle: Onu kullanmayın.

Üretici firma bu alanda kendisinin yeni teknoloji kullandığını, çeşitli testlerden geçip, pazardaki en iyi ürün olduğunu ve 2000 yılından bu zamana kadar 235 bin kişi tarafından indirildiğini belirtiyor.

Özellikler
# Benzer müzik dosyalarını bulur (MP3, WAV gibi).
# Benzer Resim dosyalarını bulur (JPG, GIF, PNG gibi).
# Benzer dosyaları bulur.
# Tarama için birden fazla klasör ve alt klasörler ekleyebilirsiniz.
# Silmeden önce dosya listesini düzenleyebilirsiniz.
# Tekrar yüklenebilmesi için çöp kutusuna; bir arşiv klasöre ya da doğrudan silebilirsiniz.

Full sürüm: 23$ –