Avira UnErase Personal veri kurtarma yazilimi – All programs files download speed and legal

Avira UnErase Personal bir veri kurtarma yazılımıdır. Güvenlik yazılımları ile tanınan Avira firmasının kişisel kullanım için ücretsiz olarak sunduğu bu yazılım küçük boyutu ve kolay kullanımı ile dikkat çekmektedir.

Yazılımın temel işlevi bilgisayar kullanıcılarının sabit disklerinden yanlışlıkla silmiş oldukları dosyaları kurtarabilmektir. Ayrıca virüsler ve diğer zararlı kodların sistem üzerinde verdikleri hasar sonucu silinen dosyaları, yazılım kaldırma araçlarının hatalı silme işlemleri ile kaybedilen gerekli verileri geri getirebilme özelliklerine sahiptir.

Sistemden her ne şekilde silinmiş olursa olsun bir dosyanın sabit disk üzerinden tamamen kaybolabilmesi için kaydedildiği alanın üzerine başka verilerin yazılmış olması gerekmektedir. Yani sizin geri dönüşüm kutusundan sildiğinizi sandığınız dosyalar aslında halen sabit sürücü üzerinde kayıtlıdır (ta ki kaydedildiği alana başka veriler yazılana kadar).

Geri getirmek istediğiniz dosyalar da yukarıda açıklanan temel mantığa uygun biçimde halen sabit sürücüde ise veri kurtarma yazılımları dosyalarınızı kurtarabilir. Avira UnErase Personal yazılımı da bu işlemi gayet iyi yapabilmektedir.

Yazılımı innDirip kurduktan sonra yapmanız gereken, kurtarma işlemini yapmak istediğiniz disk bölümünü seçerek, yazılımın kurtarılabilecek dosyaları bulmasını beklemek ve ardından istediklerinizi seçerek işlem yapmaktır.

Yazılımın Hizmet Kapsamı ve İşlevleri
# Merkezi, geniş ağ destekli veri kurtarabilme (professional sürüm)
# Desteklenen dosya sistemleri: FAT16, FAT32, NTFS4, NTFS5
# Sıkıştırılmış dosyaları kurtarabilme (NTFS, NTFS5)
# Şifrelenmiş dosyaları kurtarabilme (NTFS5)
# Akışkan dosya verilerini kurtarabilme (NTFS, NTFS5)
# Aynı ada sahip birden fazla dosyayı kurtarabilme
# Yerelleştirilmiş dosyaları kurtarabilme
# Bütünüyle ulaşılabilir sürücüler ve ağ kapsamındaki tüm silinen dosyaları kurtarabilme (professional sürüm)

download