Automatic Update Client bilgisayardaki programları otomatik güncelleme programı – Program indirme – download etme siteniz.

[Sistem Yönetimi » 12.11.2007]

Bu program ile sisteminizdeki birçok önemli programın güncellemesini ya da yamasını bulabilir, sisteminize indirip kurabilir ve her zaman güncel kalabilirsiniz. Sisteminizde birçok program varsa bunların hepsinin güncellemelerini, yamalarını arayıp bulmak çok zaman. Bazen aklınıza bile gelmez. Ama şurası bir gerçek ki bir programın güncellemesi veya yaması çıkıyorsa bunu edinmek elzem olmuştur zira bu yamanın ya da güncellemenin nedeni sisteminize zarar verebilecek bir açık, sistem hatası ya da program yanlışlığı olabilir. Her programa da ayrı ayrı bakmak çok zaman alacağından da bunların hepsini aynı anda halledebilecek bir program sanırım çok işimize yarar. Automatic Update Client programı da tam bu noktada imdadımıza yetişiyor. Ancak şunu öncelikle ve maalesef diyerek belirtmeliyim ki program Almanca hazırlanmış. Ne İngilizce için ne de Türkçe için bir yama bulamadım. Gerçi Almanca biliyorsanız bu pek de kötü bir şey değil ama zaten program da çok karışık bir yapıda değil. Program ücretsiz.

Programı başlattığımızda mavi bir ekran göreceğiz. Bu ekran basit bir şekilde üçe ayrılmış.
# Programme (Programlar)
# Spiele (Oyunlar)
# Treiber (Sürücüler)

Bu üç bölümün altında sisteminizde olan ve programın tanıdığı programları, oyunları ve sürücüleri göreceksiniz. Eğer bu bölümlerden herhangi birisinin altında kein kompatibles Programme/Spiel/Treiber installiert yazısını görüyorsanız, bu demektir ki programın tanıdığı o bölüme ait ürün, bilgisayarınızda mevcut değil. Program, 3DMark®03, 3DMark®05, 3DMark®06, 7-Zip, Adobe® Reader®, Ad-Aware® SE, AM-Deadlink, Animation Perfect, Ant Renamer, Audacity, DivX®, Download Accelerator Plus, Firefox®, Google™ Earth, IEToolbar Changer, KeePass, LingoPad, MSN® Messenger, Nero – Burning Rom, NetTime, OpenOffice.org, PDFCreator, PowerFolder, QuickTime Player, RealPlayer™, SiSoftware™ Sandra, Skype™, Songbird, Spybot – Search & Destroy, Sunbird, TeamSpeak, Thunderbird, TV-Browser, VLC media player, WinZip®, Battlefield 1942™, den ATI™ Catalyst-, NVIDIA® ForceWare™- & 8×8 Chip’ler için WinTV WDM-sürücülerine destek veriyor. Mavi ekranda ismini gördüğünüz bir programa, oyuna ya da sürücüye tıkladığınızda ekranda Updates werden gesucht… yazısı çıkıyor ve arama yapıyor. Eğer Es ist keine neuere Version verfügbar. yazısını görürseniz, sistemdeki sürüm o programın en güncel sürümü ve güncellenmeye ihtiyacı yok anlamına geliyor. Eğer Yeni bir sürüm var ise ekranda Es ist ein update verfügbar. Möchten Sie es herunterladen görünecektir ve sizden onay bekliyor olacaktır. Eğer Ja yani evet’i tıklarsanız yeni versiyon inmeye başlayacaktır. Eğer Nein ı tıklarsanız yeni sürümü innDirilmeyecektir. Almanca bilmeyenler için bir kaç küçük yardım verelim. Eğer Datei menüsünden Alle Programme Updaten seçeneğini seçerseniz tüm programların güncellemeleri kontrol edilir. Eğer Einstellungen menüsündeki Update automatisch laden und installieren seçeneğini seçerseniz güncellemeler size sormadan indirilir ve kurulur. Beta-Versionen automatisch laden und installieren seçeneğini seçerseniz de beta kurulumları sizden izin istenmeden, otomatik olarak innDirilip kurulacak –