Active File Compare dosya karşılaştırma programı – Program indirme – download etme siteniz.

[Dosya & Sürücü Yönetimi » 12.03.2021]

Active File Compare dosya karşılaştırma programıdır. Metin dosyalarını ekranda alt alta açarak iki metin dosyasının birbirinden farklı kısımlarını kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde dosya karşılaştırması yapabilirsiniz. Program sayesinde iki dosyayı kıyaslayıp, kaynak kodlarını ve dosya içeriğini karşılaştırabilirsiniz. Bilgisayar programcısıysanız ya da elinizde benzer bazı dosyalar varsa bu dosyaları kıyaslayabilir ve farklı metinleri bulabilirsiniz. Farklı olan satırlar renkli olarak gösterildiği için işinizi kolaylaştırır. Program çeşitli programlama dillerini destekler: C++, C#, Java, Visual Basic, Delphi, Object Pascal, SQL, Perl, Assembler, Fortran, Foxpro, HTML, PHP, XML, INI, BAT gibi. Programı açtığınızda ikiye ayrılmış pencere alanı göreceksiniz. ‘Dosya’ menüsünden ‘Sola dosya aç’ı seçtiğinizde kıyaslanacak bir dosyayı açıp daha sonra ‘Sağa dosya aç’tan da bir dosya seçimi yaptıktan sonra kıyaslama işlemini başlatabilirsiniz. Dosyalar üzerinde değişiklik yapabilir ve yapılan değişiklikleri her iki tarafa da kaydedebilirsiniz. Kıyaslama sonucu ortaya çıkan farkları ‘Unix ve HTML’ olarak kaydedebilir; dosya yönetimiyle metin renklerini ve arka plan rengini belirleyebilir, dosya türlerini düzenleyebilir, editör seçeneklerinden çeşitli dosya türleri için harici editör eşleştirmesi de yapabilirsiniz.

Özellikler
# Metin dosyalarını kıyaslar.
# Gelişmiş ve yüksek hızda kıyaslama algoritmasına sahiptir.
# Kıyaslama sonucu çıkan farkları Unix ve HTML olarak kaydedebilir.
# ZIP, TAR, GZIP arşiv dosyalarından kıyaslama yapabilir.
# Desteklediği dosya türleri: C++, C#, Java, Visual Basic, Delphi, Object Pascal, SQL, Perl, Assembler, Fortran, Foxpro, HTML, PHP, XML, INI, BAT gibi.
# Karakterlerin en önemli kısımlarını vurgular.
# Çok dilli arayüze sahiptir.
# Ayrılmış parçaları eş zamanlı düzenleyebilir.
# Metin araması yapabilir.
# İsme, uzantıya, boyuta ve değiştirilmiş tarihe göre süzme yapabilir.
# Kopyalama, taşıma, silme, yeniden adlandırma yapabilir.
# Evrensel kod desteğine sahiptir.

Kısıtlama
# Ayrılmış parçalarda eş zamanlı (senkronize) iş yapmaz.

Türkçe Kullanım
Programın Türkçe yaması innDir.com editörü Ali K. tarafından yapılmıştır. İndirmek için buraya tıklayınız.

İndirmiş olduğunuz RAR dosyası içinden Türkçe yamayı bir dizine çıkartıp, daha sonra bu dosyayı kopyalayıp programın kurulu olduğu “C:\Program Files\Active File Compare\Language” dizinine yapıştırın. Programı açıp ‘Options > Setting’e tıklayıp açılan pencereden de ‘Language’yi seçip buradan Turkish’i seçerek ‘OK’ butonuna bastığınızda program Türkçe olur.

Full sürüm : 10$